Дата: 08/04/2016
Тема:


Нічні "ДЗВІНКИ ПРО ДОПОМОГУ" - поширений вид шахрайства, - попереджає Національна поліція

Такий вид шахрайства останнім часом все частіше намагаються використовувати зловмисники.Нічні "ДЗВІНКИ ПРО ДОПОМОГУ" - поширений вид шахрайства, - попереджає Національна поліція

Горизонтальная линия в HTML

Такий вид шахрайства останнім часом все частіше намагаються використовувати зловмисники. Вберегтися від такого шахрайства можна, не поспішаючи віддавати гроші невідомому «доброзичливцю», а зателефонувавши на номер 102. Зловмисники тиснуть на потенційних жертв погрозами та благаннями допомогти своїм родичам, яких начебто затримала поліція за вчинення злочину. Зокрема, наприкінці лютого цього року дві літні мешканки Закарпаття стали об'єктами зазіхання телефонних шахраїв. У результаті одна з них через свою необачність втратила 5 тисяч гривень, віддавши їх начебто за порятунок сина. Натомість інша пенсіонерка зберегла 2 тисячі доларів США, не піддавшись погрозам про «неприємності для онука».

Приводами для телефонних дзвінків зловмисників можуть стати начебто потрапляння когось із рідних у ДТП, необхідність проведення термінової операції, скоєння злочину кимось з родичів тощо. Крім того, жертвами зловмисників можуть стати люди, які продають товари через мережу Інтернет, або яким шахраї назвалися «службою безпеки банку».

У Харкові поліцейські затримали двох молодиків, які промишляли телефонним шахрайством упродовж року. Затриманих обґрунтовано підозрюють у понад півтора десятка подібних епізодів. Збитки від їхньої злочинної діяльності становлять понад 380 тисяч гривень. Затриманим інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачено ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Національна поліція України нагадує: Вимагання грошей поліціантами є виключеним, такі дії є кримінально караними. Роботу правоохоронців контролює Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції та його структурні підрозділи в областях і місті Києві. Відтак, аби не стати жертвою «телефонних» шахраїв, не поспішайте передавати або перераховувати комусь гроші. Натомість найкраще – звернутися телефоном або особисто до найближчого відділення поліції чи повідомити про подію за номером 102.

При зверненні необхідно надати поліцейським всю наявну у вас інформацію – від обставин інциденту до номера телефону шахрая (у разі, якщо він вам став відомий). Пам'ятайте: від вашої уважності напряму залежить, чи станете ви наступною жертвою «телефонних» шахраїв.

За матеріалами Департаменту комунікації Національної поліції УкраїниГоризонтальная линия в HTML
дата публікації 08/04/16 Горизонтальная линия в HTML


Это статья
http://truskavets-city.gov.ua

URL этой статьи:
http://truskavets-city.gov.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=6942